Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

U akuzua se nuk kuptoi talljen, Eni Vasili publikon sms me Lulzim Bashën (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

464cd8828de3360f297566ad2efb2bc6

Gazetarja Eni Vasili ka qenë pjesë e një situate jo të këndshmë, pasi në celularin e saj ka ardhur një sms që gazetarja pretendonte se kishte ardhur nga kreu i PD, Lulzim Basha.

Në mesazh thuhej: “Eni, pyeteni Kryeministrin, a është i gatshëm të largohet dhe të më hapë rrugën të marr drejtimin e qeverisë?”

Kjo shkaktoi çudi të dëgjuesit dhe te vetë gazetarja, ndërsa nuk munguan edhe komentet ironizuese të Kryeministrit Rama.

Gazetarja u akuzua se nuk e kuptoi që ajo sms ishte vetëm një tallje, por Eni Vasili ka vendosur ta publikojë vetë sms-në e dërguar në celularin e saj, për të hequr të gjitha dyshimet.

Pas mesazhit të parë në celularin e gazetares ka ardhur edhe një mesazh tjetër, këtë herë nga vetë Lulzim Basha, i cili i shkruan se nuk e ka dërguar ai mesazhin e parë, por duhet të shikojë te ekipi i propagandës së Kryeministrit.

Fotoja e publikuar nga gazetarja tregon se çfarë shkruhet në mesazhin që u komentua gjatë.

Mesazhi në celularin e Eni Vasilit:

90617009_2462337737409988_6545840449016299520_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img