Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

U akuzua për privatizimin e një ndërtese, pushohen hetimet për ish-kryetarin e Bashkisë së Hasit

spot_img

Lajme të ngjashëm

4c3070f1f632d93b5aeb75f0b1b1e1ff

Gjykata e Korrupsionit dhe e Krimit të Organizuar ka pushuar hetimet për ish-kryetarin e Bashkisë së Hasit Adem Lala, në lidhje me privatizimin e një ndërtese në këtë bashki.

Lala ka dalë para SPAK në datën 18 qershor, kurse në një deklaratë të fundit ka thënë se do të jetë i hapur për ç’dolloj hetimi ndërsa i ka bërë thirrje SPAK të hetojë “peshqit e mëdhenj”.

“SPAK të hetojë peshqit e mëdhenj. Peshqit e mëdhenj lundrojnë ende të lirë. Do të jem i  hapur për çfarëdolloj hetimi”, ka thënë Lala.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img