Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

U akuzua për falsifikim dokumentesh, Gjykata e Posaçme pushon çështjen ndaj anëtares së KPK

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Orgnizuar (GJKKO), ka pranuar kërkesën e SPAK për pushimin e çështjes penale të hapur ndaj anëtares së KPK-së, Brunilda Bekteshi e cila akuzohet për falsifikim dokumentesh.

Ndaj saj ishte referuar një kallëzim penal në SPAK nga ish-prokurori Bujar Hoti, i cili pretendon se anëtarja e Vettingut ka konsumuar veprat penale të fshehjes së pasurisë dhe të falsifikimit të dokumenteve.

SPAK kërkoi pushimin e çështjes me pretendimin se nuk ekziston fakti penal i deklarimit të rremë të pasurisë dhe falsifikimit të dokumenteve nga ana e Bekteshit.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img