Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

U aksidentua teksa po bënte ski, ndërron jetë aktori i njohur në moshën 37-vjeçare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktori i njohur francez, Gasper Ulliel ka humbur jetën në moshën 37-vjeçare, pas një aksidenti fatal teksa ishte duke bërë ski.

“Gaspard Ulliel vdiq në një aksident me ski të mërkurën”, thuhet në deklaratë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se aktori është dërguar me urgjencë në spital, por plagët kanë qenë të shumta dhe ka ndërruar jetë ditën e sotme.

Ulliel fitoi vëmendjen ndërkombëtare për performancën e tij si kanibali i famshëm në “Hannibal Rising” dhe pati një rol kryesor në serialin e ardhshëm televiziv Marvel “Moon Knight”.

Ulliel fitoi një çmim César – ekuivalenti francez i një Oscar, për aktorin më të mirë në 2017, për rolin kryesor në ” It’s Only the Ëorld ” të Xavier Dolan “, në të cilin ai luajti së bashku me Marion Cotillard dhe Lea Seydoux.

Ulliel gjithashtu ndoqi një karrierë të suksesshme ndërkombëtare si model.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img