Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

“U afrua shumë”, turistët vrasin ariun polar në Norvegji

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ari polar është qëlluar për vdekje pasi sulmoi anëtarin e ekuipazhit të një anije me turistë.

albsig

Ngjarja ndodhi në Arkipelagun Arktik ku sipas dëshmitarëe, ariu polar sulmoi varkën dhe plagosi një person, ndërsa turistët e trembur braktisën anijen.

Veprimi u kritikua masivisht nërrjetet sociale por kompania u mbrojt duke thënë se ariu u vra gjatë vetëmbrojtjes.

“Le t’i afrohemi aq shumë ariut në habitatin e tij pastaj ta vrasim nëse na afrohet”, shkruan me ironi komediani Ricky Gervais.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img