U abuzua seksualisht, rrëfehet murgesha: Kjo ngjarje më bëri të çmendem

Publikuar tek: bota, më 20:13 28-07-2018 U abuzua seksualisht, rrëfehet murgesha: Kjo ngjarje më bëri të çmendem Foto ilustruese

Një grup murgeshash nga Kili kanë rrëfyer tmerrin që kanë përjetuar teksa prifti i kishës kishte abuzuar seksualisht me to.

Kjo ngjarje ka tronditur mbarë botën ndërsa indentiti i priftit ende nuk është bërë i ditur. 

“Prifti më preku gjoksin dhe më puthi në buzë. Isha e tmerruar. Kjo ngjarje më bëri të çmendem. U pastrova mirë, por nuk më hiqej ndotja që më bëri prifti . Shumë murgesha të reja e pësuan prej tij, ndërsa nëna kryesore dinte gjithçka”, ka rrëfyer ish-murgesha Yolanda Tondreauxc për nismën “Metoo”.

Dyshohet se ai për të mos u zbuluar ka përjashtuar murgeshat nga konventa.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Komisioneri Hahn ndjen rrezikun nga Kina: Zgjerimi i BE-së duhet të vijë me çdo kusht
Flakët i marrin jetën gjyshes dhe dy nipërve »
Article Logic
Execution time: 0.011003971099854
array(1) { ["section"]=> string(76) "u-abuzua-seksualisht-rrefehet-murgesha-kjo-ngjarje-me-beri-te-cmendem-129454" }