Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Tym i zi dhe llavë, pamjet spektakolare nga shpërthimi i vullkanit Etna në mbi 3 mijë metra lartësi (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vullkani Etna vijon të dhurojë pamje spektakolare. Këtë herë imazhet e shkrepura në 3 mijë metra lartësi tregojë momentin e shpërthimit të vullkanit më të madh aktiv në Europë.

Në videon e publikuar në mediat italiane, shihen qartë copëzat e vullkanit dhe llava, e cila zbret përgjatë malit. Fenomeni i sotëm ndodhi dy ditë pas shpërthimit të fundit. 

Ndërsa, po sot do të zhvillohet takimi i fundit mes rajonit të Siçilisë dhe Mbrojtjes Civile për të adresuar problemin e rënies së hirit në zonë dhe sigurisë.

Më shumë

spot_img
spot_img