Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Tym dhe gaz lotsjellës, lëndohet një tjetër protestues, mbërrin me urgjencë ambulanca para Kryeministrisë

Lajme të ngjashëm

Prej orës 11:00 kur edhe filloi protesta e opozitës, për asnjë moment nuk janë ndalur tensionet para Kryeministrisë.

 

Protestuesit disa herë kanë çarë kordonin e policisë dhe kanë shkatërruar hyrjen e godinës.

Ndërkaq, për shkak të hedhjes së gazit lotsjellës disa protestues janë lënduar. Një pjesë e tyre janë dërguar në spital, ndërsa këto momente një tjetër protestues është lënduar.

Në këto momente ka mbërritur ambulanca, e cila do të transportojë qytetarin e lënduar në spital.  

52265982_299898710722601_2065287375637970944_n.jpg

52345113_236535327234442_6998980475364573184_n.png


Më shumë