Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Tym dhe flakë në fabrikën e “POFIX” në Tetovë, në ndihmë zjarrfikëse nga Gostivari e Shkupi (PAMJET)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka rënë paraditen e sotme në ish-fabrikën e duhanit në Tetovë, e njohur gjerësisht si “Makedonija Tabak”. Siç shihet dhe nga pamjet, flakët dhe shtëllungat e zeza të tymit kanë mbuluar gjithë zonën.

Deri tani nuk dihet nëse ka persona të lënduar, por drejt Tetovës janë nisur zjarrfikëse nga Gostivari e Shkupi, për të shtuar flakët. Edhe shkaku i zjarrit nuk bëhet me dije sepse ngjarja ka ndodhur vetëm pak minuta më parë.

albsig

Objekti në fjalë është përdorur për prodhimin e materialeve izoluese të ndërtimit. Në vendin e ngjarjes është edhe kreu i komunës së Tetovës, Bilall Kasami, i cili po ndjek nga afër situatën e krijuar në objektin e “Makedonija Tabak”.

Dhjetëra ekipe zjarrfikëse po luftojnë me flakët në kompleksin e kompanisë së njohur tetovare “POFIX”. Ajo është fabrikë bashkëkohore për prodhim të materialeve shumë kualitative nga fusha e ndërtimtarisë.

Policia e Tetovës iu bëri apel qytetarëve që kanë sëmundje të frymëmarrjes të shmangin daljen në qytet në këto momente. Gjithashtu në ndihmë ka ardhur edhe ushtria.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img