Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Tutor prostitutash, trafikant droge dhe pjesë e grupit të strukturuar kriminal, arrestohet fieraku i kërkuar ndërkombëtarisht (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

4a53befc1f3612b5ad48d91d303fa2ca

Arrestohet një shtetas shqiptar, shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe i dënuar nga Gjykata e Xhenovas/Itali, me 15 vite burgim.

 

Nga Sektori për Shërbimet e Specializiara Policore në DVP Fier, në bashkëpunim me Sektorin për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme dhe Interpol Tirana, në bazë të informacioneve të mara në rrugë operative dhe një punë të mirëorganizuar, arrestuan shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar:

Mario Mamani, 51 vjeç, banues në Fier.

Arrestimi për këtë shtetas u krye me qëllim ekstradimi drejt Italisë, pasi Gjykata e Xhenovas/Itali e ka dënuar atë me 15 vite burgim për veprat penale “Shfrytëzim prostitucioni”, “Trafik narkotikësh”dhe “Grup i strukturuar kriminal”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme proceduriale

Më shumë

spot_img