Tushe në Lushnje dhe Beqir Nuredini në Rrogozhinë, dy kryebashkiakët fitues të së majtës

Publikuar tek: politike, më 16:24 22-06-2015 Tushe në Lushnje dhe Beqir Nuredini në Rrogozhinë, dy kryebashkiakët fitues të së majtës Grafiku i Lushnjes

Ka përfunduar numërimi edhe në dy bashki të tjera, në atë të Lushnjes dhe atë të Rrogozhinës që do të qeverisen nga e majta.

Kështu Fatos Tushe i ASHE  ka fituar me 25026 vota kundrejt 22912 votave të kandidatit të djathtë Darien Xhindole. Edhe në Rrogozhinë kandidati i majtë Beqir Nuredini ka fituar kundrejt rivalit të djathtë Eqerem Deliu dhe atij të PSD-së Arben Ajdini.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01028299331665
array(1) { ["section"]=> string(93) "tushe-ne-lushnje-dhe-beqir-nuredini-ne-rrogozhine-dy-kryebashkiaket-fitues-te-se-majtes-14344" }