Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Turqia presion Amerikës: Tërhiq vendimin për armatosjen e kurdëve sirianë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka kërkuar që Shtetet e Bashkuara të Amerikës të tërheqin vendimin për armatimin e kurdëve të Sirisë.

Donald Trump vendosi dje për furnizimin me armë të rënda për kurdët e Sirisë në mënyrë që ata të jenë më superiorë në betejën për të amrë qytetin e Raqqas nga Shteti Islamik, ka bërë të ditur Pentagoni.

Por Turqia ka deklaruar sot se SHBA duhet të mbështesë aleatët dhe jo grupin terrorist.

Më shumë

spot_img