Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Turqia paralajmëron nisjen e operacioneve ushtarake në jug të vendit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan deklaroi se Ankaraja së shpejti do të nisë operacione të reja ushtarake.

Operacionet do të zhvillohen përgjatë kufijve të saj jugorë për të krijuar zona të sigurta 30 kilometra të thella për të luftuar kërcënimet terroriste nga këto rajone.

albsig

spring

Lajmi u bë i ditur nga agjencia “Reuters”.

“Objektivi kryesor i këtyre operacioneve do të jenë zonat që janë qendra sulmesh ndaj vendit tonë dhe zona të sigurta”, u shpreh Erdogan, pa dhënë detaje.

Erdogan shtoi se operacionet do të nisin sapo forcat ushtarake, të inteligjencës dhe të sigurisë të kenë përfunduar përgatitjet e tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img