Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Turqia në luftë me zjarret, Erdogan viziton zonat e prekura dhe irriton qytetarët, hedh mbi ta mbeturinat (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej ditësh në Turqi vazhdon beteja me flakët e zjarrit të cilat nuk po kursejnë asgjë dhe askënd. E teksa, zjarrfikësit po bëjnë të pamundurën për shuarjen dhe vendosjen në kontroll të vatrave të zjarrit, një veprim i Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan, ka irrituar jo pak qytetarët.

Gjatë vizitës së tij në zonat e prekura nga Antalia Erdogan ka bërë një veprim i cili nuk i ka pëlqyer aspak ndjekësve në rrjetet sociale,  të cilët e kanë “kryqëzuar” për veprimin e bërë.

Në një video të publikuar Erdogan shihet teksa hedh një shishe nga autobusi, me të cilin po udhëtonte.

Pasi kishte konsumuar atë çka kishte brenda shishes, kreu i shtetit e hedh atë në rrugë aty ku ka dhe njerëz, ku shimica prej tyre shihen të jenë efektivë policie.

Kujtojmë se numri i viktimave në Turqi të cilët kanë humbur jetën si pasojë e zjarreve të rëna në vend ka shkuar në 8.

Më shumë

spot_img