Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Turqia goditet nga një tjetër tërmet i fortë, ja sa ballë ishte (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cf232e9eeb95753f41e798452195c91b

Turqia është tronditur sërish nga një tërmet me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter. Lëkundjet janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Sipas informacioneve nga mediat turke, epiqendra e tërmetit ishte pranë qytetit të Malatyas dhe një thellësi rreth 5 kilometra duke u ndjerë i fortë në sipërfaqe.

Tërmeti u shoqërua me disa lëkundje të tjera të lehta, por fatmirësisht nuk raportohet për dëme në njerëz.

Kujtojmë se me 30 tetor, Turqia u godit nga një tërmet i fuqishëm. Pas tërmetit u shembën disa ndërtesa duke lënë në rrënoja një numër të madh njerëzish. Fatkeqësisht nga shembjet kanë humbur jetën 114 persona, ndërsa 1035 të tjerë kanë mbetur të plagosur. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img