Turqi/ Ndalohet një sulm kamikaz

Publikuar tek: bota, më 10:02 27-02-2015 Turqi/ Ndalohet një sulm kamikaz

Turqia u vu në alarm pasi  një kamikaz pranë Konsullatës amerikane në Stamboll kërcënonte se do të hidhte veten në erë.

Forcat e Policisë nisën evakuimin e punonjësve të Konsullatës si dhe të banorëve përreth zonës. Autoritetet turke u vunë në lëvizje për shkak të rrezikshmërisë së lartë, nisur nga pozicioni gjeografik që kishte zgjedhur kamikazi por pas negociatave me këtë të fundit, u bë i mundur edhe parandalimi i sulmit.

Kamikazi tashmë është vënë në pranga dhe do përballet me drejtësinë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hapet në Belgjikë “shtëpia” që do të strehojë meshkujt e dhunuar
Rusi, vritet 38 vjeçari me 26 goditje me thikë, ishte homoseksual »
Article Logic
Execution time: 0.01118803024292
array(1) { ["section"]=> string(36) "turqi-ndalohet-nje-sulm-kamikaz-4545" }