Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Turqi, aeroplani Airbus A300 fundoset në detin Egje (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Turqia ka fundosur një aeroplani Airbus A300 në fundtë Detit Egje, në një përpjekje për ta kthyer atë në atraksion turistik.

Aeroplani 47 ton ishte blerë nga një kompani turke për 64,295 paund, dhe pas çmontimit të pjesëve kryesore u vendos që të “varrosej” në fund të detit. Turqia shpreson që aeroplani gjigand do të shndërrohet në një fole për ekosistemin nënujor, duke tërhequr më shumë turistë që praktikojnë sportin e zhytjes.

albsig

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img