Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

“Turp që u përfaqësuam në mënyrën më të shëmtuar estetikisht”, Diana Ziu: Nuk është turp për Ronelën, por për Shqipërinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kompozitorja Diana Ziu, thotë se Shqipëria u përfaqësua në mënyrën më të shëmtuar estetikisht në Eurovision.

E ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, Ziu u tregua kritike, teksa shtoi se përpjekja duhet bërë për rregullimin e institucionit, “RTSH”-së.

albsig

spring

“Ta fillojmë te kënga. Unë kam mendim që pa e evidentuar kaq shumë si Ronela, ose atë që ndodhi me këngëtaren si vajzë dhe artiste, të dalim se si filloi kjo gjë. Çfarë është prodhuar? Kush e çoi atje? Ka shumë pikëpyetje që sollën dështimin.

Diçka që është e bukur flet vetë. Diçka e kompletuar flet vetë.

Askush nuk e ka me këngëtaren dhe tekstin, por në tërësi, ambienti, artistë, kanë dhënë një mendim jo pozitiv për tekstin, për paraqitjen, për elementet dhe komponentët që e bëjne të tërën këtë këngë.

Nuk them se është turp për këngëtaren, por është turp që përfaqësuam vendin në mënyrën më të shëmtuar estetikisht”, tha Ziu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img