Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
48 %
2.6kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Turisti vdes papritur në plazhin e Vlorës, zbulohet shkaku

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Goditja në zemër (infarkt) ka qenë shkaku i vdekjes së turistit rumin ditën e djeshme në plazhin e Vlorës.

albsig

spring

63- vjeçari me iniciale K.U. ndodhej duke pushuar pranë plazhit të Akademisë së Marinës në Vlorë, së bashku me familjen e tij. Në momentin që ka hyrë në det,  ka ndjerë shqetësime dhe ka kërkuar ndihmë te familjarët e tij. Në vendngjarje, pas lajmërimit, shkoi autoambulanca, por gjatë transportit në spital, 63-vjeçari ka ndërruar jetë.

Mësohet se turisti ka pësuar infarkt, sapo ka hyrë në kontakt me ujin e detit.

Sakaq familjarë të tij kanë bërë me dije se 63-vjeçari kishte probleme në zemër prej disa vitesh.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img