Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Turistët përjetojnë momente paniku, balona rrëzohet në liqen dhe nis të fundoset (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Ky është momenti i frikshëm kur një balonë e mbushur me turistë u përplas në një liqen dhe filloi të fundosej. Ngjarja ndodhi në një park pranë qytetit të Anshun, Provinca Guizhou, Kinë.

Balona e ajër kishte shtatë persona në bord dhe filloi të humbasë lartësinë pas ngritjes në Kopshtin e Qershive, Gui’an kur dukej se nuk mund të fryhej siç duhet. Erërat e forta nuk lejuan balonën që të ngrihej në lartësi, duke bërë që të binte në liqen.

Ekipet e shpëtimit arritën me urgjencë dhe bënë të munduar nxjerrjen e personave në breg, përfshirë një fëmijë.Parku pezulloi udhëtimin për vizitë gjatë kohës që do të vijojnë hetimet për aksidentin.

Më shumë