Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Tumori i mori jetën, Lindita Nikolla zemërthyer për humbjen e drejtoreshës Dorina Kuka: Një mike e rrallë, do na mungosh!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ka reaguar pas ndarjes nga jeta të drejtorëshës dhe anëtares së këshillit Bashkiak Tiranë, Dorina Kuka.

Përmes një postimi në “Facebook”, Nikolla i ka shprehur ngushëllime familjarëve të saj, teksa ka theksuar se Dorina ishte një mikë e rallë dhe do u mungojë të gjithëve.

“Pas një beteje të gjatë me sëmundjen, mësuesja dhe drejtoresha e palodhur dhe model, anëtarja e këshillit të Bashkisë Tiranë, Dorina Kuka, u nda nga jeta.

Një nënë, mësuese, drejtuese dhe qytetare e angazhuar, jetësimi i gruas bashkëkohore shqiptare.

Dorina ishte një mike e respektuar dhe e rrallë.

Ngushëllime familjarëve dhe dy djemve!

Do të më mungosh, Dorina e dashur!

Do të na mungosh të gjithëve!

Pushofsh në paqe!”, shkruan Nikolla.

Dorina Kuka u nda nga jeta pas një kalvari të gjatë vuajtjesh me sëmundjen e rëndë. Më herët Kuka ishte diagnostifikuar me masë tumoriale në gjoks ku dhe më pas ishte shëruar, mirëpo disa kohë më pas ajo u diagnostifikua me tumor në kokë nga e cila fatkeqësisht nuk mundi të shpëtonte.

E TRISHTË/ Nuk arriti të mposhte tumorin për herë të dytë, ndahet nga jeta drejtoresha e shkollës 9-vjeçare “Ali Demi”

Më shumë
spot_img
spot_img