Hapësire reklamuese

Aktualitet

Tubimi kundër vizitës së Vuçiç, nis grumbullimi i protestuesve në selinë e PD-së

Shkruar nga Newsbomb
Tubimi kundër vizitës së Vuçiç, nis grumbullimi i

Në orën 16:00 pritet të nisë protesta e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha, kundër vizitës së presidentit serb Aleksandër Vuçiç pasditen e sotme në vendin tonë.

Ka nisur tashmë grumbullimi i protestuesve të cilët do të nisen nga selia e PD-së drej Kryeministrisë. Burime bëjnë me dije se gjatë protestës do të ketë disa fjalime në një podium para Kryeministrisë, si dhe do të ketë deklarata sa i takon aferës korruptive të inceneratorëve.

Mësohet se i pari që do të mbajë fjalimin është Belind Këlliçi, i cili është anëtar i Grupit të Rithemelimit, më pas do të pasohet nga 6 fjalime nga individë të tjerë dhe në fund do të ketë një fjalë përmbyllëse nga ish-kryeministri Sali Berisha.  

Ndërkohë, në terren do të angazhohen rreth 600 forca të efektivëve të Policisë, të cilët do të sigurojnë rendin dhe sigurinë e qytetarëve. Kreu i PD, Lulzim Basha ndodhet në selinë blu, ku ka zhvilluar disa takime të ndryshme, ndërsa Sali Berisha pritet të mbërrijë në seli në minutat në vijim pwr t’iu bashkuar protestuesve.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese