Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
58 %
2kmh
0 %
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
Die
20 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Tubimi i opozitës, pamje të rënda nga Trauma, protestuesi me plagë të madhe në kokë (FOTOT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

8dfe68df6d6e279debbb8617dce59f86

Protesta e mbrëmshme e opozitës u shoqërua me dhunë dhe përplasje të forta.

 

Për pasojë mbetën të plagosur efektivë dhe protestues të cilët u transportuan tek Trauma për shkak të plagëve të marra nga hedhja e mjeteve piro teknike.

Disa prej të plagosurve vijojnë të marrin ende trajtim mjekësor. Siç shihet nga pamjet njëri prej protestuesve ka plagë të madhe në kokë.

Pamjet i ka publikuar ish kryeministri Sali Berisha në profilin e tij, ndërsa dënon sipas tij dhunën e narkoshtetin, siç e quan ai.

Sipas Berishës dy protestuesit e plagosur që shihni në foto janë babë e bir.

Sakaq, policia ka shoqëruar deri më tani 65 protestues, të akuzuar për akte dhune gjatë tubimit të djeshëm.

aaaaaaaaaaaa.jpg

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img