Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Tubimi i forcave të djathta italiane në Romë, Salvini i bashkohet Berlusconit: Qeveria e tanishme i ka duart me gjak

spot_img

Lajme të ngjashëm

91905f394fd1905a6d6f81a9790ab270

Matteo Salvini vetëm dy muaj pas dorëheqjes nga Partia ‘Lidhja’ ka zhvilluar në Romë një manifestim duke iu bashkuar të gjitha forcave të djathta italiane nën sloganin ‘Italianët të parët’.

Lideri i Partisë ‘Forza Italia’, Silvio Berlusconi  mbi podiumin e partisë ‘Lidhja’ u shpreh se ‘e djathta italiane do të vijë së shpejti në qeverisje’.

Për ish ministrin e Brendshëm Matteo Salvini qeveria e sotme italiane i ka duart e lara me gjak.

Sipas tij qeveria e tanishme i ka dorëzuar emigrantët në duart e skafistëve.

Lideri i Lidhjes deklaroi se e djathta italiane do të vijë së shpejti në qeverisje e se lideri i qeverisë e i shtetit duhet të zgjidhet me votën e lirë të italianëve.

‘Nëse do duhet për atdheun tim jap dhe jetën’, tha gjatë fjalimit të tij Matteo Salvini.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img