Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
20 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Tsipras përgëzon Ramën: Vazhdoni kështu për të qenë sa më afër BE-së

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka zhvilluar një diskutim në telefon me kryeministrin Rama.

 

Teksa mbajnë të dy postin e ministrit të Jshtëm, ky është diskutimi i parë mes tyre pas ngërçit të dialogur mes dy vendeve pas vrasjes së Kostandinos Kacifas në Gjirakastër tetorin e vitit të kaluar.

Mësohet se ata kanë diskutuar për pasuritë e minoritarëve grekë. Pjesë e bisedës telefonike ishin edhe marrëdhëniet ekonomike dypalëshe.

Tsipras e ka përgëzuar Ramën për ndryshimet që ka bërë dhe e ka këshilluar të vazhdojë kështu për të qenë sa më afër rrugës drejt Bashkimit Europian.

Më shumë

spot_img