Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Tsipras: Greqia rifiton sovranitetin pas marrëveshjes së borxhit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Greqia rimori sovranitetin pas vendimit nga kreditorët për t’i dhënë vendit një lehtësim të borxhit, duke i bërë huat të përballueshme”, deklaroi sot kryeministri grek Aleksis Cipras.

Gjatë një fjalimi në ceremoninë festive që u zhvillua në pallatin Zappeion për të shënuar fillimin e marrëveshjes, Cipras tha se “Greqia po kthen një faqe, duke dalë nga tetë vite rënie ekonomike”.

“Greqia po bëhet sërish një vend normal. Po rimerr sovranitetin politik dhe ekonomik. Greqia po qëndron sërish mbi këmbët e saj”, vazhdoi ai

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img