Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Tryeza për integrimin europian bën bashkë Metën dhe Ramën, zbardhet axhenda e mbledhjes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

eed8bca179bb2f1d5c23d2fc8ca9e9e1

Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama priten që ditën e sotme të marrin pjesë në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit, që do të mbahet në Pallatin e Kongreseve.

Mësohet se tema e kësaj mbledhjeje është “Zhvillimet më të fundit në kuadër të përgatitjeve për procesin e negociatave në Bashkimin Europian dhe prezantimi i projekt-planit gjithëpërfshirës të masave të integrimit europian”.

Ndërkohë bëhet me dije se në tryezë do të jetë dhe kreu i Delegacionit të BE në Tiranë, Luigi Soreca.

Në fillim do të mbajë fjalën e hapjes Këshilli, ambasadori Soreca dhe më pas Meta.

Në sesionin e dytë do të mbajnë fjalën Genc Cakaj dhe kryeministri Rama.

Kujtojmë që hera e fundit, kur Meta dhe Rama janë ulur së bashku ka qenë para 8 muajsh kur ndodhi tërmeti tragjik i 26 Nëntorit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img