Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

‘Truri’ i Kombëtares, Memushaj krenohet me ‘golin më të bukur të jetës’ (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

0d0afcea32ac6d6d9c5be80abab7fc01

Mesfushori i Shqipërisë dhe Pescarës Ledian Memushaj zyrtarizoi sot martesën me të dashurën e tij Francesca Cappai. Ceremonia u zhvillua në hollin e bashkisë së Peskarës, ku u celebruan nga kryebashkiaku Marco Alessandrini.

Pas përfundimit të ceremonisë, 32-vjeçari përmendi për fotoreporterët e pranishëm se martesa ishte “goli më i bukur i jetës së tij”.

Ai e ka zhvilluar të gjithë karrierën e tij në Itali që kur debutoi në vitin 2003 si lojtar profesionist. Me Shqipërinë, Memushaj është njëri prej shtyllave të skuadrës kuqezi duke numëruar 36 ndeshje me fanelën e kombëtares sonë.

mem-1.jpg

mem3.jpg

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img