Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Trupat e SHBA dhe NATO-s tërhiqen nga Afganistani pas 20 vitesh, Yuri Kim përgëzon Shqipërinë: Shkuam bashkë dhe do largohemi bashkë. Ju jemi mirënjohës për sakrificën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot Presidenti amerikan, Joe Biden njoftoi se më datë 11 shtator 2021 do të tërhiqen nga Afganistani të gjitha trupat ushtarake të SHBA dhe NATO-s.

Shqipëria menjëherë i është bashkuar kësaj nisme, me ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi që ishte i pranishëm sot në ministerialin e NATO-s.

Përmes një shënimi në Tëitter, Yuri Kim falenderon Shqipërinë për prezencën dhe sakrificën që ajo ka bërë gjatë këtyre viteve si anëtare e NATO-s.

“Në hymë në Afganistan bashkë, qendruam dhe luftuam bashkë, dhe tani po përgatitemi të largohemi bashkë. SHBA do i jetë Shqipërisë gjithmonë mirënjohëse për sakrificën e bërë në aleancën e NATO-s gjatë këtyre viteve”, shkruan Yuri Kim.   

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img