Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Trupat e NATO-s në Shqipëri, Rusia “provokon” Amerikën dhe dërgon ushtrinë në Serbi (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Situatë delikate në Ballkan. Deri më tani nuk ka tensione, por gjeopolitika po bëhet sërish kryefjalë në të gjithë botën.

Ndërsa në vendin tonë prej disa ditësh kanë mbërritur trupat e NATO-s për të kryer stërvitjen më të madhe që pas Luftës së Dytë Botërore, “Defender 21”, Rusia ka dërguar në Serbi një pjesë të ushtrisë së saj.

Moska dhe Beogradi vendosën që të nisin stërvitjen e 200 trupave speciale që do të përfshijë “shkatërrimin e simuluar të një formacioni të paligjshëm ushtarak”, gjuajtjen me municione të vërteta dhe sulmet “anti-terroriste”.

“Duke demonstruar aftësi të larta luftarake dhe profesionalizëm, njësitë e forcave speciale të forcave të armatosura të Serbisë dhe Rusisë kryen me sukses të gjitha detyrat e caktuara”, shkruajnë mediat serbe.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img