Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Trupat e 200 personave gjenden në rrënojat e Mariupolit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Trupat e 200 personave janë gjetur në rrënojat e një ndërtese të lartë në qytetin e kontrolluar nga Rusia të Mariupol në Ukrainë. Lajmi u bë me dije nga një këshilltar i kryetarit të bashkisë së qytetit, Petro Andryushchenko.

Trupat u gjetën me një “shkallë të lartë dekompozimi”, tha Andryushchenko, duke shtuar se vendasit kishin refuzuar t’i grumbullonin dhe autoritetet ruse e kishin braktisur vendin.

albsig

spring

Këshilltair i Bashkisë, Andryushchenko shtoi më tej se një numër i madh kufomash janë dërguar në një morg të improvizuar në Mariupol dhe “qyteti është kthyer në një varrezë të vazhdueshme”.

Pjesa më e madhe e qytetit u shkatërrua në një javë të bombardimeve të rënda ruse dhe luftimeve intensive në rrugë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img