Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

‘Trump zdërhallej me haremin e BLEONAVE!’ Këngëtarja i kthehet ashpër gazetarit: FU*K YOU BABARAMO! Je një mashkull pa… (E PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtarja Bleona Qerreti ka pasur një përplasje të fortë me gazetarin Ilir Babaramo.

Kujtojmë se gjatë një shkrimi për presidentin e SHBA-së, Donald Trump, Babaramo kritikonte të gjithë shqiptarët në Amerikë që shpreheshin pro Trump.

Mes shkrimit të tij, Babaramo përmendi edhe këngëtaren Bleona Qerreti, për të cilën thoshte se ishte pjesë e haremit të Trump.

“Asnjë politikan nuk ka luftuar komunizmin më shumë se presidentët e SHBA, republikanë dhe demokratë bashkë. I pari president që I bie këmbanave të alarmit në SHBA, 3 dekada pasi ai është varrosur është pikërisht Trump. Vërtet për të vënë duart në kokë. Në të njëjtën kohë kur të gjithë presidentët e mëparshëm, në rininë e tyre, kanë luftuar dhe me armë në dorë kundër komunizmit në xhunglat e Vietnamit, Trump zdërhallej me haremin e bleonave të tij në kazinot e Atlantic City apo fushat e golfit në Florida”, shkruante Babaramo.

Në lidhje me këtë deklaratë ka reaguar ashpër Bleona Qerreti, e cila e akuzon si thashethemaxhi dhe gazetar joprofesionalist. Sipas saj, Babaramo është paguar për të fabrikuar lajmin, e për të aluduar një situatë që nuk ka ndodhur kurrë. Blena pretendon gjithashtu se ka edhe dëshmitarë për këtë çështje. Më tej ajo tregon se mbështetja e Trump nuk ka qenë vetëm personale, por e ka bazuar edhe në programin e tij dhe atë çfarë i ofronte amerikanëve. Sipas Bleonës, Trump ka marrë rreth 70 milion vota dhe ai nuk mund të hedhë baltë mbi shqiptarët e Amerikës që kanë bërë sakrifica për t’u dhënë një të ardhme më të mirë fëmijëve të tyre. Bleona shkruan se nuk është turp që të lash pjata, por të lëpish pjata, gjë që sipas saj e bën Ilir Babaramo.

Postimi i plotë i Bleona Qerretit:

I ndyruari Babaramo!!

Dua te te informoj, qe koha kur llapaqenet si puna jote “pikturonin” nje figure (me dashje) te shtremberuar per mua, e cila ne realtitet NUK KA EGZISTUAR KURRE, – ka mbaruar!!

Gjeja me themelore qe nje gazetar profesionist dhe me integritet ka per detyre te beje, eshte verifikoje burimin e lajmit, gje te cilen ti, – KANCER I SHOQERISE SHQIPTARE – JO QE NUK E KE BERE KURRE, PO AKOMA ME KEQ, JE PAGUAR PER TE HAPUR “SI LAJM” PIKERISHT NJE THASHETHEM!!

TURP PER TY QE NUK KE SHTYLLE KURRIZORE SI NJERI, DHE PIKE INTEGRITETI PROFESIONAL!!!

Ti nuk je gazetar me profession, ti je nje THASHETHEMEXHI I degjeneruar qe paguhesh te shesesh “thashethemin per lajm” me shpresen qe edhe ne 2020 njerezit te “hane sapunin per djathe”!!!

Ti e di me mire se une, qe je paguar per te fabrikuar, e aluduar nje situate qe ne realitet nuk ka ndodhur kurre dhe une kam deshmitare per kte!

Dhe fatkeqesisht vreri qe ka dale nga goja jote e NDYRE ka arritur te shkaterroje jete njerezish, duke nisur qe nga karierra deri tek familjet e tyre!!!

Ata jane njerez publik dhe une nuk jam e autorizuar ti permend publikisht por privatisht te jesh i sigurte qe kemi folur per rastin tend, dhe  ata dhe familjet e tyre sot e kesaj dite jane okoma ne jeten time si miq te ngushte.

Kur kam qene e vogel, kam degjuar keshillen e prinderve te mi (dy nga njerezit me paqesore dhe jo konfliktuale qe njoh) per te mos adresuar kurre thashethemet qe “gojet e liga” si puna jote, jane paguar per ti perhapur ne drejtimin tim!!!

Sot qe jam e rritur  nuk jam dakort me prinderit e mi, mendoj GABIMI I VETEM I IMI – eshte qe nuk ta kam cjerre masken qe atehere!!!

Sot mendoj qe psikologjikisht “fenomeni i perseritjes” se nje thashethemi kthen kete te fundit te merret i “mireqene” dhe absolutisht nuk mund te toleroj me kete “pikturen e shtremberuar” qe ti shpreson, qe une te vazhdoj te mos ta adresoj sic ka ndodhur me pare!!

Tani qe jam me e pjekur mendoj qe per “morrat” si puna jote ka vetem nje zgjidhje – VAJGURI!!!

Keshtu qe meqe ti nuk po pret sa te dale libri po te them titullin e “kapitullit tend” ne librin tim: Babarmo – nje mashkull pa *** qe blehet per 1000 EU!!!! KAQ!!! (per tani)

Dhe meqe nuk ti kane thyer dhembet tamam ashtu si duhej (e sic e e meritoje) para 20 vjetesh per ato qe ke fabrikuar, me vjen mire tani, qe me me fund komuniteti Shqiptar ketu ne Amerike mbas 20 vitesh po te “thyen hundet” per artikullin qe ke shkruar qe me siguri – je paguar!!!

Ja disa nga pergjigjet e shqiptareve ndaj Babaramos per artikullin e tij ”Brilant” injorant!!!

Duke ju bashkuar mendimit  te tyre per ty kam dhe dy fjale me shume:

Babarmo o injorant me diplome !!

Kupto nje fakt te vetem – Jeta ime personale nuk ndryshon absolutisht nga fakti kush eshte president!!!

PER AQ KOHE SA UNE KAM ZOTIN ME VETE, MENDJEN, TALENTIN DHE FANSAT E MI UNE KAM DESHMUAR DHE DO VAZHDOJ TE DESHMOJ QE JAM “BLEONA” NE CDO VEND QE ZGJEDH TE JETOJ – PA MARRE PARASYSH KUSH ESHTE QEVERIA APO PRESIDENTI!!

Pa marre parasysh qe sot ka rezultate te ndryshme te zgjedjeve nga ato te atyre qe priteshin para 3 ditesh une nuk heq asnje pike e asnje presje nga ajo qe kam thene dhe nga supporti i padiskutueshem i imi per Presidentin TRUMP!!!

sepse me dallim nga ti une kam shrylle kurrizore, jam natyre shume besnike dhe definitivisht nuk kthej kurrizin nga fryn era!!!

Mbeshtetja ime publike per Presidentin TRUMP (qe ti e quan “aksident politik” pa mare parasysh qe 70.000.000 + njerez  votuan prape per te) nuk ka te beje me jeten time personale, as me aspektin politik te administrates se tij, por me aspektin ekonomik dhe ne pergjithesi me kualitetin e jetes se fansave te mi, dhe te komunitetit shqiptar ketu ne ne Amerike – te atyre qe ti me percmim i quan pjatalares!!!

Kush kujton ti qe je o njeri I PAFTYRE qe percmon punen e ndershme dhe fyen dhe ofendon fansat e mi dhe gjithe komunitetin shqiptar ketu ne Amerike?

A e ke ti idene  sa shume kane sakrifikuar komuniteti shqiptar ketu duke bere cdo lloj pune ne menyre qe femijet e tyre te shkojne ne shkollat me te mira ne Amerike per nje te ardhme te ndritshme??

Si nuk ke tru te kuptosh sa veshtire eshte te jetosh ne Amerike, e cdo te thote te sakrifikosh jeten tende per te ardhmen e femijeve te tu?

Dhe si guxon ti qe flet me percmim ne vend te admirimit????

Nuk eshte turp te lash pjata –

TURP ESHTE TE LEPISH PJATA sic ben ti!!!

Sigurisht ti nuk ke as guximin te mendosh, te jetosh ne Amerike sepse  ketu per thashethemet qe perhap nuk paguhesh sic ndodh ne shqiperi, po ne te kunderten PAGUAN!!!

Prandaj mos guxo te zesh emrin tim me goje, dhe BOLL me me mesazhe percarese sidomos kur une kam qellim vetem nje gje, dhe nje gje vetem – UNITETIN!!!

Do doja dhe nje here te falenderoja nga zemra lideret e komunitetit shqiptar, shoqaten Vatra dhe kreret e kulteve fetare qe si asnjehere me pare jane bere te gjithe bashke ne 1 salle ne koncertin tim duke deshmuar keshtu nje here e mire qe: “Bashkimi ben fuqine”!!!

Dhe me kete rast si dite e djele qe eshte me vijne mdermend disa vargje te arta te Pashko Vases

….. Ca thone kam fè ca thonë kam din;

Njeni:”jam turk”, tjetri:”latin”

Do thonë: “Jam grek”, “shkje”-disa tjerë,

Por jemi vllazën t’gjith more t’mjerë! ……….

Coniu, shqyptarë, prej gjumit çoniu,

Të gjithë si vllazën n’nji besë shtërngoniu,

E mos shikoni kisha e xhamia:

Feja e shqyptarit asht shqyptaria!

PS : I ka rene fiks ky postim tamam per 8 Nentor!!

FUCK YOU BABARAMO!!!

Më shumë
spot_img
spot_img