Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Trump sulmon sërish Kinën: Koronavirusi ‘dhurata’ më e keqe që mund t’i bënte botës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump që në fillim të pandemisë ka akuzuar vazhdimisht Kinën për Covid-19.

Me anë të një postimi në ‘twitter’ Trump tha se kjo është ‘dhurata’ më e keqe që Kina mund t’i bënte botës.

“Në të gjithë botën, Koronavirusi, një “dhuratë” shumë e keqe nga Kina,” shkruan Trump.

Presidenti Trump pak më parë njoftoi se numri i viktimave në SHBA ka kaluar 100.000. Sakaq, Trump me anë të postimit i ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe të afërmve të viktimave.

Presidenti i SHBA-së që në fillim të pandemisë ka akuzuar Kinën se ka fshehur numrat real të viktimave dhe kështu që shtete e tjera nuk u përgatitën për një pandemi të tillë. Trump gjithashtu ka akuzuar Kinën për origjinën e virusit.

Kujtojmë që deri më tani në SHBA 102,293 persona kanë humbur jetën nga Covid-19, ndërsa 1,750,377 janë të infektuar.

trump.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img