Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Trump planifikon të fusë 7 shtete të tjera në listën e zezë që u ndalohet udhëtimi në SHBA

spot_img

Lajme të ngjashëm

cbbfff7b27a6fb2c34655dd22d236412

Presidenti amerikan Donald Trump planifikon të shtojë edhe shtatë shtete të tjera në listën e shteteve që u ndalohen udhëtimet drejt SHBA.

Presidenti Trump tha në një intervistë për “Wall Street Journal” nga Davos, se ai dëshiron të zgjerojë listën kontraverse, që hyri në fuqi tre vite më parë.

Sipas gazetës amerikane “Politico” por edhe “WSJ”, shtetet që ka më tepër gjasë të targetohen janë Nigeria, Sudani, Bjellorusia, Mianmari, Tanzania, Kirgistani dhe Eritrea.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img