Trump për Kim Jong Un: Ai flet dhe njerëzit e tij ulen gjithë sy e veshë, dua që njerëzit e mi të bëjnë të njëjtën gjë (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 14:26 15-06-2018 Trump për Kim Jong Un: Ai flet dhe njerëzit e tij ulen gjithë sy e veshë, dua që njerëzit e mi të bëjnë të njëjtën gjë (VIDEO) Donald Trump-Kim Jon Un

Donald Trump ka thënë se do të donte që qytetarët amerikanë të "uleshin të vëmendshëm" kur ai të fliste, njësoj siç bëjnë njerëzit e Koresë së Veriut kur Kim Jong-un flet.

Presidenti po fliste për marrëdhënien e tij me diktatorin e Koresë së Veriut, i cili është akuzuar për një numër shkeljesh të të drejtave të njeriut nga Kombet e Bashkuara.

"Ai flet dhe njerëzit e tij ulen në vëmendje. Unë dua që njerëzit e mi të bëjnë të njëjtën gjë," tha presidenti Trump gjatë një interviste për Fox News 'Fox & Friends'.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Koreja e Jugut dhe SHBA diskutojnë të ardhmen e stërvitjeve ushtarake, ja çfarë u vendos
Sulm me thikë në mes të Finlandës, burg përjetë për marokenin »
Article Logic
Execution time: 0.011270046234131
array(1) { ["section"]=> string(129) "trump-per-kim-jong-un-ai-flet-dhe-njerezit-e-tij-ulen-gjithe-sy-e-veshe-dua-qe-njerezit-e-mi-te-bejne-te-njejten-gje-video-124491" }