Trump nuk ndalet: Meksika do të paguajë për murin që do të ndërtoj kur të bëhem president

Publikuar tek: bota, më 08:47 01-09-2016 Trump nuk ndalet: Meksika do të paguajë për murin që do të ndërtoj kur të bëhem president

Kandidati republikan për President të SHBA-së, Donald Trump, nuk ndalet.

Në një deklaratë në Arizona Trump bëri të qartë se miliona emigrantë të paligjshëm do të debohen dhe se Meksika do të paguajë për murin të cilin ai e ka premtuar që do të ndërtojë nëse do bëhej president.

Disa orë më herët ai e ka takuar Presidentin e Meksikës, Enrique Pena Nieto,  por ka thënë se nuk kanë diskutuar  për financimin e murit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Trump nga Meksika: Me presidentin tuaj diskutuam ngritjen e murit, jo cili do paguaj për të
Trump: Emigrantët do t’i largoj nga Amerika që orën e parë si president »
Article Logic
Execution time: 0.01129412651062
array(1) { ["section"]=> string(94) "trump-nuk-ndalet-meksika-do-te-paguaje-per-murin-qe-do-te-ndertoj-kur-te-behem-president-51514" }