Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Trump në Angli, ‘sulmi i parë’ pa zbritur aeroplanin! (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

b9a0a767661c20b25b49f9757e8f035f

Presidenti amerikan Donald Trump ka arritur në Angli ku do të kryejë një vizitë dyditore.

Presidenti amerikan donte të krynte këtë vizitë kohë me parë për të treguar mbështetjen e tij për ekonominë britanike por tani që situata është destabilizuar pas dorëheqjes të kryeministres britanike Theresa May vizita e tij në Angli ishte e domosdoshme.

Trump para se të zbriste nga avioni dhe të shkelte në territorin anglez sulmoi kryetarin e bashkisë se Londrës Sadiq Khan duke e e quajtur ‘shkurtabiq’ dhe ‘dështak’. Trump dhe Sadik Khan janë në një konflikt që para dy vitesh kur kryetari i bashkisë e akuzoi presidentin amerikan se ai ‘nxit’ terrorizmin në qytetet e medhaja të Europës si Londra. Trump tha gjithashtu që ‘zoti Khan do të duhet të luftojë për kriminalitetin e Londrës që të mos vritet çdo ditë një qytetar dhe jo te meret me planet e mia’.

Trump u takua me sekretarin e shtetit Jeremy Hunt dhe tani do të shkojë në pallatin e ‘Buckingham’ aty ku do të pijë një çaj me mbretereshën.

61680073_616661378839603_3813044589267255296_n.png

Më shumë

spot_img