Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
28 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Trump kryeson sondazhin për zgjedhjet presidenciale në SHBA, republikanët duan t’i japin një tjetër mandat 4-vjeçar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish -presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump kryeson ndaj Presidentit aktual Joe Biden dhe Zëvendëspresidentes Kamala Harris, në një sondazh të publikuar në SHBA.

Ai ka fituar 57% mbështetje nga Republikanët, të cilët dëshirojnë që t’i japin Trump një mandat tjetër 4-vjeçar në zgjedhjet presidenciale në vitin 2024.

Sondazhi nënvizon qëndrimin e vazhdueshëm që Trump ka mbi votuesit republikanë për rikthim të mundshëm në vitin 2024. Ndërsa ai nuk ka dhënë një përgjigje përfundimtare nëse do të kandidojë përsëri për të marrë Shtëpinë e Bardhë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img