Trump kërcënon Kinën për tarifa të reja, Pekini: Është shantazh

Publikuar tek: bota, më 09:02 19-06-2018 Trump kërcënon Kinën për tarifa të reja, Pekini: Është shantazh Donald Trump

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka paralajmëruar se është gati të vendosë tarifa prej 10% në produkte të tjera kineze nëse shteti do të vazhdojë të tregtojë në mënyrë të padrejtë dhe të vazhdojë të replikojë për tarifat e vendosura prej disa ditësh.

Presidenti shpjegon se tarifat e reja do të hyjnë në fuqi nëse Pekini do të vazhdojë të kundërshtojë tarifat e vendosura, të konvertuara në 50 miliard dollarë.

Sipas Kinës këto janë masa shumë të rrepta, në rast se këto paralajmërime do të vihen në zbatim.

Ministri i Tregtisë së Pekinit, e përkufizon si një “ shantazh” paralajmërimin e Presidentit Trump.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të shtëna me armë zjarri, 2 të vrarë dhe 4 të plagosur
Pas takimit me Trump, Kim Jong Un viziton Kinën, ja çfarë do të diskutohet »
Article Logic
Execution time: 0.018980026245117
array(1) { ["section"]=> string(68) "trump-kercenon-kinen-per-tarifa-te-reja-pekini-eshte-shantazh-124949" }