Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Trump harron vrasjen e gazetarit saudit, falenderon Arabinë për çmimin e naftës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Duket se marrëdhëniet e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump me Arabinë Saudite nuk janë shumë të mira, që kur ndodhi vrasja e gazetarit saudit Jamal Khashoggi.

Por pavarësisht kësaj,Trump  falenderoi Arabinë Saudite për uljen e çmimit të naftës. Sipas tij marrëveshjet nuk do të anulohen, për asnjë arsye.

“Çmimet e naftës po bien. Kjo është si një reduktim i taksave për SHBA-të dhe botën dhe është e mrekullueshme. Shijojeni atë. (Çmimi për fuçi të naftës të tipit të Teksasit Perëndimor) Më parë ishte 82 dollarë kurse tani 54 dollarë. Faleminderit Arabisë Saudite, por le të tërheqim më poshtë”, ka shkruar Trump.

Më shumë


spot_img

spot_img