Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Trump GËNJEU për infektimin me Covid-19, ishte shumë më i sëmurë nga çfarë tregoi në media

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c00bfea2eaa73617a9e04827c719fd7e

Donald Trump thuhet se ishte shumë më i sëmurë me Covid-19, nga sa Shtëpia e Bardhë pranoi publikisht në atë kohë.

Disa zyrtarë u shqetësuan se ai do të duhej të vihej në një ventilator.

Trump përjetoi “nivele jashtëzakonisht të depresionuara të oksigjenit në gjak” dhe një problem të mushkërive që shoqërohet zakonisht me pneumoni të shkaktuar nga Covid-19, sipas një raporti në New York Times duke cituar katër persona të njohur me gjendjen e ish-presidentit.

Trump u pranua në qendrën mjekësore ushtarake kombëtare Walter Reed për disa ditë në fillim të tetorit pasi ai doli pozitiv për virusin, më pak se një muaj para zgjedhjeve presidenciale. Në atë kohë, një memo e Shtëpisë së Bardhë e përshkroi 74-vjeçarin Donald Trump si “të lodhur, por me humor të mirë”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img