Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Trump emëron këshilltarin e ri për Sigurinë Kombëtare, urdhëron sanksione të reja ndaj Iranit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i SHBA Donald Trump ka emëruar në krye të Sigurisë Kombëtare, Robert C. O’Brien, aktualisht i dërguari presidencial për Çështjet e Pengjeve në Departamentin Amerikan të Shtetit.

“Kam punuar gjatë dhe shumë me Robertin. Ai do të bëjë një punë të shkëlqyeshme!”, shkruan Trump për O’Brien i cili merr postin e mbajtur më parë nga John Bolton.

Sakaq, Trump ka njoftuar edhe për skanksione të reja kundër Iranit. Presidenti amerikan nuk e ka cilësuar Iranin si autor të sulmeve me dron në Arabinë Saudite, por zyrtarë të tjerë të lartë amerikanë e kanë drejtuar gishtin nga Teherani.

“Sapo kam udhëzuar Sekretarin e Thesarit që të rrisë sanksionet në mënyrë të konsiderueshme për vendin e Iranit”, shkruan Trump në Twitter.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img