Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TRONDITET Vlora/ Vrasje brenda familjes, nipi vret xhaxhanë dhe më pas veten me armën e gjahut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Mekat të Vlorës. Dyshohet se Genci Koreta, 39 vjeç, ka vrarë xhaxhanë e tij Jorgji Koreta 64 vjeç dhe më pas ka vrarë edhe veten.

Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e gjahut, ndërkohë që grupi hetimor po heton për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

“Në fshatin Mekat, Vlorë, dyshohet se shtetasi G. K, ka vrarë me armë gjahu në banesë xhaxhain e tij, shtetasin J. K, dhe më pas ka vrarë veten. Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e gjahut. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img