Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

TRONDITET Vlora/ ATENTAT me EKSPLOZIV pranë “Lungomares”, plagoset një person

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pak minuta më parë në afërsi të Sheshit të Flamurit në Vlorë.

Paraprakisht raportohet se kemi të bëjmë me një atentat me eksploziv, ku ka mbetur i plagosur rëndë Indrit Sadedini.

albsig

spring

Mësohet se tritoli ka shpërthyer pranë një pallati, ndërsa shpërthimi ka qenë shumë i fortë dhe është dëgjuar edhe në disa lagje të tjera.

“Më datë 18.12.2021, rreth orës 15:10,  në lagjen “10 Korriku”,  jashtë një pallati ka shpërthyer në rrethana ende te paqarta një sasi lënde, dyshohet eksplozive e për pasojë është dëmtuar  shtetasi I.S., i cili ndodhet në gjendje të rëndë.

 Shërbimet e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img