Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Tronditet Tirana, shpërthim me lëndë plasëse në një pallat

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shpërthim me lëndë plasëse është shënuar ditën e sotme në një pallat në Tiranë. Bëhet me dije se shpërthimi është dëgjuar në një pallat në rrugën “Njazi Meka”.

Ngjarja është shënuar rreth orës 06:56 të mëngjesit në Alias. Lënda plasëse është vendosur në shkallët e pallatit.

Nga veprimet paraprake të kryera nga grupi hetimor dyshohet se zhurma ka ardhur si pasojë e plasjes së një kapsolle me lëndë piroteknike e konfirmuar dhe nga eksperti anti-eksploziv), pa shkaktuar asnjë dëm material.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 05.09.2021, rreth orës 06:56, në sallën operative të DVP Tiranë ka telefonuar shtetasi K. B., i cili deklaron se rreth orës 03:00, ka dëgjuar një zhurmë në sheshpushim e pallatit në rrugën “Njazi Meka”

Nga veprimet paraprake të kryera nga grupi hetimor dyshohet se zhurma ka ardhur si pasojë e plasjes së një kapsolle me lëndë piroteknike e konfirmuar dhe nga eksperti anti-eksploziv), pa shkaktuar asnjë dëm material.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img