Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
21 %
1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Tronditet Tirana/ Vritet me armë 29-vjeçari

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të shtëna me armë janë shënuar pak pas mesnate në Tiranë, ku është vrarë një 29-vjeçar.

Bëhet me dije se pas një konflikti në rrugën “Irfan Tomini” mes dy personave, një prej tyre ka qëlluar me armë.

I plagosur mbeti Jurgen Duka (Meziri) 29 vjeç, i cili si pasojë e plagës së marrë ka ndërruar jetë në spital.

Mësohet se personat që ishin përfshirë në ngjarje ishin të dehur dhe se debati me tyre ka agravuar në përdorimin e armës.

Policia është vënë në kërkim të autorit, ende i paidentifikuar. Autoritet po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes së rëndë.

Tiranë/Informacion paraprak

Me datë 14.12.2021, rreth orës 00:20, në rrugën “Irfan Tomini”, shtetasi J.D. (M)., është konfliktuar me një person ende të paidentifikuar.

Personi ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri ku ka mbetur i plagosur shtetasi J. D. (M)., rreth 29 vjeç. Si pasojë e plagëve të marra, shtetasi J. D. (M)., ka ndërruar jetë në Spitalin Universitar të Traumës.

Shërbimet e Policisë kanë kaluar menjëherë në vendngjarje, dhe Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë ka sekuestruar prova materiale që shërbejnë për të identifikuar autorin e ngjarjes.

Janë marrë në pyetje shoku i shtetasit J. D. (M)., dhe persona të tjerë në vendngjarje.

Vijon puna për identifikimin e kapjen e autorit.

Më shumë


spot_img

spot_img