Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

TRONDITET TIRANA/ Shpërthim me TRITOL në rrugën “Selim Brahja”, ja çfarë dyshohet

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën “Selim Brahja” në Sauk.

Burme bëjnë me dije se në disa shkurre është hedhur një kallëp tritoli 30 deri në 50 gram, i cili ka shpërthyer dhe për pasojë ciflat e gurit kanë goditur xhamat e përparmë të makinave të parkuara.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit.

“Më datë 20.12.2021, në Sauk, në rrugën “Selim Brahja”, rreth orës 19:45, në rrugën dytësore që del për në rrethrrotullimin e Saukut, afër nënkalimit, dyshohet se ka plasur një sasi e vogël lëndë plasëse dhe për  pasojë janë dëmtuar dy xhamat e parë të dy mjeteve që ndodheshin të parkuara.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit”, njofton policia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img