Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Tronditet Tirana, plagosen me armë zjarri burrë e grua

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot kryeqytetin.

Raportohet për mediat se burrë e grua, Preng Paluca dhe Antoneta Paluca, kanë mbetur të plagosur afër banesës me armë zjarri në Kamëz. Ende nuk bëhen me dije detaje të imtësishme lidhur me ngjarjen në fjalë.

Gruaja është jashtë rrezikut për jetën ndërsa burri është futur në sallë operacioni pasi ka marrë plagë të rënda nga të shtënat.

Autori që i ka qëlluar është gjithashtu i paidentifikuar dhe shpejt do ketë njoftim nga autoritetet.

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 22:15, në rrugën “Kosova”, Kamzë, në rrethana ende të paqarta, në afërsi të banesës së tyre, janë plagosur dyshohet me armë zjarri pistoletë, shtetasi P. P., rreth 50 vjeç dhe bashkëshortja e tij shtetasja A. P., rreth 41 vjeçe, të cilët u dërguan në spital, dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Sherbimet e Policisë kanë shkuar menjeherë në vendngjarje, kanë bërë rrethimin e zonës dhe po kryejnë kontrolle me qëllim kapjen e autorit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarje, si dhe mbledhjen e çdo prove të mundshme që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img