Tronditet SHBA, shpërthim i fuqishëm në New York, 34 të plagosur deri tani

Publikuar tek: bota, më 21:17 13-06-2017 Tronditet SHBA, shpërthim i fuqishëm në New York, 34 të plagosur deri tani

Një shpërthim i fortë gazi raportohet të ketë ndodhur në zonën Tribeca në New York. Deri tani mendohet se janë të paktën 34 persona të plagosur.

Shpërthimi mendohet se ka ardhur si pasojë e një  shpërthimi pas një rrjedhjeje gazi, raporton newsbomb.al.

Mësohet se pjesa më e madhe e të plagosurve kanë probleme të lehta me frymëmarrjen për shkak se kanë thithur monoksid karboni, ndërsa një prej tyre konfirmohet se është në gjendje të rëndë shëndetësore. Raportohet se mbi 100 forca zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë bërë edhe evakuimin e pallatit ku ndodhi shpërthimi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kjo është e vetmja ndeshje reale e Bruce Lee e përjetësuar në kamera (Video)
Tronditet Londra, shkrumbohet pallati 27 katësh me 120 banesa, banorët të bllokuar »
Article Logic
Execution time: 0.010751962661743
array(1) { ["section"]=> string(78) "tronditet-shba-shperthim-i-fuqishem-ne-new-york-34-te-plagosur-deri-tani-82371" }