Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Tronditet Milan, Montela në prag të largimit nëse humbet derbin

spot_img

Lajme të ngjashëm

7dcaf48856a931872e4c3ecb0dcfc344

Derbi i së dielës Inter-Milan nuk do të vendos vetëm për tre pikët e javës së 8-të të serie A por ndoshta e fatin e trajnerit të Milanit, Vinçenzo Montela.

Mediat italiane bëjnë me dije se e ardhmja e Montelës është shumë e rrezikuar dhe do të jetë shumë vendimtare paraqitja e kuq e zinjve në derbin përballë Inter.

Për këtë gjë Calciomercato.com, shkruan se drejtuesit e Milan kanë nisur kërkimet për gjetjen e trajnerit të ri. Në lupën e drejtuesve kuq e zi ka rënë ish-trajneri i Lacios, Vladimir Petkoviç.

Mediat raportojnë se me këtë çështje po merret direkt drejtori sportive i kuqezinjve, Mirabelli. Më herët për stolin e Milan ishte përfolur edhe emri i Karlo Ançelotit, i cili i mohoi zërat. 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img